RTV AHIRETI
bombatKosovaKosovëLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Gjenden tre bomba 50-kilogramëshe nga Lufta e Dytë Botërore në Kosovë

gjenden-tre-bomba-50-kilogrameshe-nga-lufta-e-dyte-boterore-ne-kosove

Tri bomba gjermane, të mbetura nga Lufta e Dytë Botërore, janë gjetur sot në fshatin Shakovicë të Podujevës, gjatë punimeve në zgjerimin e rrugës Prishtinë-Podujevë. Në njoftimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, thuhet se “në një operacion të përbashkët, sot ekipet e deminimit të Gardës Kombëtare të Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe të […]

Related posts

Vetëvendosje mblidhet në qendrat e saj, diskutohet për proceset politike të Kosovës

RTI

Escobar për Kurtin: Ai është partneri ynë, edhe pse ndonjëherë është i vështirë

admin

Pa’lestinë: Një përmbledhje e zhvillimeve të fundit

RTI