RTV AHIRETI
Lajme

Iu bë atentat me armë zjarri, zëvendëskryeministri i Sllovakisë: Për momentin jeta e kryeministrit Fico nuk është në rrezik

iu-be-atentat-me-arme-zjarri,-zevendeskryeministri-i-sllovakise:-per-momentin-jeta-e-kryeministrit-fico-nuk-eshte-ne-rrezik

Kryeministri populist i Sllovakisë, Robert Fico, u qëllua disa herë me armë zjarri dhe u plagos rëndë të mërkurën në përfundim të një tubimi politik, një tentativë për ta vrarë atë, që ka tronditur vendin e vogël dhe ka bërë jehonë të gjithë Evropën. Udhëheqësi 59-vjeçar pro-rus, njoftohet se është në gjendje të rëndë. Ministri

Related posts

Borxhi publik i Gjermanisë arriti një rekord të ri

rezart morina

Ministri i Jashtëm i Turqisë u takua me udhëheqësin e turqve të Krimesë, Mustafa Kırımoğlu

admin

Irani var dy protestues të tjerë

admin