RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Izraeli dhe Hamasi në luftime të ashpra rreth qytetit të Gazës

izraeli-dhe-hamasi-ne-luftime-te-ashpra-rreth-qytetit-te-gazes

Izraeli dhe krahu ushtarak i Hamasit, Brigadat Qassam, janë përfshirë në luftime të ashpra urbane rreth qytetit të Gazës.

Hamasi ka publikuar një video që tregon luftëtarët e saj të fshehur në ndërtesa të bombarduara dhe që qëllojnë mbi tanket dhe ushtarët izraelitë me granata dhe bazuka. /mesazhi

Related posts

Minneapolis bëhet qyteti i parë i madh në SHBA që lejon të 5 thirrjet e ezanit në ditë – VIDEO

rezart morina

Diplomatët iranianë largohen nga Ambasada në Tiranë

admin

UNICEF: Gaza ‘sërish vendi më i rrezikshëm’ për të qenë fëmijë

admin6