RTV AHIRETI
Lajme

Këshilli i Ambasadorëve Amerikanë: Shtetet e Bashkuara duhet të mbesin të angazhuara në Ballkanin Perëndimor

keshilli-i-ambasadoreve-amerikane:-shtetet-e-bashkuara-duhet-te-mbesin-te-angazhuara-ne-ballkanin-perendimor

Këshilli i Ambasadorëve Amerikan ka botuar këto ditë një raport pas vizitës fakt-mbledhëse në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ambasadori Philip Hughes, përfaqësuesi i këtij grupi që mbledh rreth vetes ambasadorë jo të karrierës, thotë se këto tre shtete të Ballkanit kanë bërë përparim të jashtëzakonshëm, por

Related posts

Kryediplomati turk Fidan: Izraeli gjithnjë e më shumë është duke u tjetërsuar dhe izoluar nga komuniteti ndërkombëtar

RTI

Kurti pret në takim ambasadorin e Turqisë, flasin për bashkëpunimin në fushën e mbrojtjes

admin

Këtu është një përmbledhje e zhvillimeve të fundit në Pal’estinë

admin6