RTV AHIRETI
KFORKosovaKosovëKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjitha

KFOR: Zgjidhja politike, kyçe për sigurinë e qëndrueshme mes Kosovës dhe Serbisë

kfor:-zgjidhja-politike,-kyce-per-sigurine-e-qendrueshme-mes-kosoves-dhe-serbise

Pas vizitës në selinë e NATO-s në Bruksel, komandanti i KFOF-it, gjenerali Ozkan Ulutas, tha se partnerët e NATO-s mbështesin plotësisht përpjekjet e KFOR-it për të siguruar një mjedis të qetë e të sigurt për të gjitha komunitetet që jetojnë në Kosovë. Pas shqetësimeve për rritjen e tensioneve në Kosovë dhe Rajon, Komandanti i forcave […]

Related posts

Vdekja e presidentit të Iranit dhe 8 personave të tjerë në bord, dalin pamjet e nxjerrjes së trupave të viktimave nga helikopteri

admin

Kurti publikon fotografi të reja nga vendi i rrëmbimit të policëve, kërkon reagimin e ndërkombëtarëve

admin

Jo vetëm SHBA-ja e Britania, edhe Franca e përfshirë në mbrojtjen e Izraelit kundër sulmit iranian

admin