RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Kosova dhe Serbia në një përpjekje të re në Bruksel për dinarin serb

kosova-dhe-serbia-ne-nje-perpjekje-te-re-ne-bruksel-per-dinarin-serb

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë po takohen të enjten në Bruksel për të diskutuar sërish me të dërguarin e Bashkimit Evropian Miroslav Lajçak, lidhur me përdorimin e dinarit serb në Kosovë. Takimi i sotëm është vazhdim i takimit së javës së kaluar në të cilin kryenegociatorët nuk arritën ndonjë pajtim, ndonëse zoti Lajçak tha se […]

Related posts

Qeveria fton qytetarët e komunave në veri për regjistrim në Zyrat e Punësimit

RTI

Irani mohon se ka qenë mbrapa sulmeve kibernetike në Shqipëri

admin

Aksident i rëndë në Gjermani, humb jetën një kosovar

rezart morina