RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Kinë, 19 të vdekur në një fatkeqësi të rëndë rrugore

kine,-19-te-vdekur-ne-nje-fatkeqesi-te-rende-rrugore

Të paktën 19 persona kanë humbur jetën dhe 20 të tjerë janë lënduar sot në provincën lindore Jiangxi të Kinës, pasi një kamion i ka shtypur viktimat, njoftoi media shtetërore, transmeton Anadolu Agency (AA).

Viktimat ishin nga një fshat në afërsi dhe po merrnin pjesë në një funeral anësh rrugës, tha Global Times.

Të lënduarit janë dërguar me urgjencë në spital menjëherë pas tragjedisë në qarkun Nanchang.

Shkaku i aksidentit po hetohet.

Related posts

Në tri javë, më shumë fëmijë u vranë në Gaza sesa në 4 vjet në mbarë botën

rezart morina

OKB: Çmimet e ushqimeve rriten për herë të parë pas një viti

admin

Kina në alarm të kuq për shkak të thatësirës dhe rritjes së temperaturave

admin