RTV AHIRETI
Shëndetësi

Kjo bimë mund t’ju lehtësojë migrenën, harrojini ilaçet që ju helmojnë stomakun

kjo-bime-mund-t’ju-lehtesoje-migrenen,-harrojini-ilacet-qe-ju-helmojne-stomakun

Të gjithë ata që përballen me një migrenë ose një dhimbje koke herë pas here e dinë se sa e pakëndshme mund të jetë kjo ndjenjë, ndaj ju sugjerojmë të provoni një pije të thjeshtë, të shëndetshme dhe krejtësisht natyrale.

Është një çaj që përfshin një përzierje prej 3 bimësh që ndihmojnë në dhimbjen dhe kanë një efekt relaksues. Këtë çaj mund ta pini në mënyrë parandaluese, por edhe kur keni dhimbje koke. Është e lehtë për t’u bërë, është e rëndësishme të përdorni barishte të thata, dhe përveç shijes së këndshme, aroma e këtij çaji është dehëse dhe do t’ju ndihmojë të relaksoheni, por edhe t’ju ndihmojë të bini më lehtë në gjumë nëse keni probleme me pagjumësinë për shkak të një dhimbje koke.

Një recetë për një ilaç kundër dhimbjes së kokës

Përbërësit:

2 lugë çaji sherebelë
1 lugë çaji livando
1 lugë çaji kamomil

Përgatitja:

Përzieni tre barishtet. Merrni një lugë gjelle nga përzierja dhe hidheni në një filxhan dhe më pas derdhni ujë të vakët. Lëreni të ziejë për rreth 30 deri në 60 sekonda, më pas kullojeni çajin dhe pijeni. Nëse keni dhimbje koke, mund të pini 1/4 filxhan çdo gjysmë ore derisa dhimbja e kokës të qetësohet. Mund ta pini pijen të nxehtë ose të ftohtë.

Related posts

Sheqeri, doza ditore që nuk duhet tejkaluar

admin

Fruti që balancon çrregullimet hormonale

admin

Pini ujë në mëngjes për energji gjatë gjithë ditës

admin