RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Kryediplomati turk Fidan diskuton zgjerimin e NATO-s me Sekretarin e Përgjithshëm Stoltenberg

kryediplomati-turk-fidan-diskuton-zgjerimin-e-nato-s-me-sekretarin-e-pergjithshem-stoltenberg

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Hakan Fidan, zhvilloi një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, transmeton Anadolu.

Në njoftimin e bërë nga Ministria e Jashtme turke, thuhet se Fidan dhe Stoltenberg në bisedë kanë trajtuar çështjet lidhur me zgjerimin e NATO-s.

Related posts

Dalja e ulët e votuesve, Daka tregon se a do të zgjidhen kryetarët

rezart morina

Kryeministri britanik shpalos detajet e marrëveshjes me Shqipërinë

admin

Kapiteni i Policisë së Kosovës diplomon në Akademinë Kombëtare të FBI-së

admin