RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Kryeministrja britanike Truss: Jam sioniste e madhe dhe mbështetëse e Izraelit – VIDEO

kryeministrja-britanike-truss:-jam-sioniste-e-madhe-dhe-mbeshtetese-e-izraelit-–-video

Kryeministrja britanike Liz Truss tha se ajo është “një sioniste e madhe dhe mbështetëse e Izraelit”, transmeton Anadolu Agency (AA).

Truss këto komente i bëti gjatë një fjalimi në një pritje të organizuar nga Miqtë Konservatorë të Izraelit (CFI) në Birmingham.

“Jam shumë e kënaqur që jam këtu për herë të parë në një ngjarje të CFI-së si kryeministre e juaj. Siç e dini, unë jam një sioniste e madhe, jam mbështetëse e madhe e Izraelit dhe e di që mund të forcojmë marrëdhëniet britaniko-izraelite”, tha Truss.

Videoja në të cilën dëgjohet deklarata e saj është shpërndarë në rrjetet sociale.

 

Related posts

Shkeljet e të drejtave të konsumatorit mjaft të shpeshta, vetëm këtë fillimvit mbi 500 ankesa

admin

Mediat izraelite: Brigada Golani është tërhequr përkohësisht nga Gaza

admin6

Netanyahu Washingtonit: Nuk do të ketë kurrfarë sundimi palestinez në Gaza pas luftës

admin