RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Zgjedhjet në veri/ KFOR-i dhe Policia monitorojnë gjendjen e sigurisë

zgjedhjet-ne-veri/-kfor-i-dhe-policia-monitorojne-gjendjen-e-sigurise

KFOR-i dhe me Policia e Kosovës që nga orët e para të mëngjesit kanë monitoruar situatën në veriun e Kosovës përderisa është duke u zhvilluar procesi zgjedhor.

Prej kur ka filluar procesi zgjedhor e deri më tani situata ka qenë e qetë dhe pa incidente.

Vendvotimin në Lagjen e Boshnjakëve e ka vizituar Kryetari i KQZ-së, Kreshnik Radoniqi, i cili u ka bërë thirrje qytetarëve që të marrin pjesë në votime.

Deri në orën 11:00 sipas të dhënave nga KQZ-ja 313 qytetarë kanë votuar në Mitrovicë e veriut, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan.

Related posts

Gjykata Supreme e liron të akuzuarin për vrasjen e Donjeta Pajazitajt

admin

Mbi 13 milionë njerëz vizituan Xhaminë e Madhe Ajasofia në vitin 2022

admin

Sveçla: Veriu i qetë, s’ka tendencë për eskalim

rezart morina