RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kurti takohet me Von Cramonin, flasin për zgjedhjet evropiane

kurti-takohet-me-von-cramonin,-flasin-per-zgjedhjet-evropiane

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, takoi mbrëmë Raportuesen për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon.

Zgjedhjet në Bashkimin Evropian që pritet të mbahen këtë vit, zhvillimet në rajon dhe agjenda e qeverisë për këtë vit, ishin ndër temat e diskutimit.

Duke folur për zhvillimet pozitive në këtë fillimvit, kryeministri veçoi liberalizimin e vizave për çka e falënderoi znj. Cramon për punën dhe angazhimin e saj.

Në më pak se tri vite qeverisje, Kosova prin në rajon për qeverisjen e mirë, demokracinë, sundimin e ligjit dhe zhvillim ekonomik.

Kryeministri e falënderoi dhe shprehu vlerësimin për rolin dhe angazhimin e znj. Cramon në Parlamentin Evropian.

Related posts

Termocentrali i vetëm i Gazës tani është jashtë funksionit

rezart morina

Ukraina: Ushtarët rusë janë tërhequr nga lindja dhe nga jugu

admin

Tëheqja e detit në Vlorë, fenomeni shqetëson ambientalistët: Nuk ka ndodhur asnjëherë në këto përmasa

admin