RTV AHIRETI
KosovaKosovëLajmeLajmet e funditTë GjithaZvicer

Liberalizimi i vizave / Shkuan tre muaj, mijëra kosovarë nga Zvicra dhe vendet e BE-së po kthehen në vendlindje

liberalizimi-i-vizave-/-shkuan-tre-muaj,-mijera-kosovare-nga-zvicra-dhe-vendet-e-be-se-po-kthehen-ne-vendlindje

Liberalizimi i vizave për Kosovën nga janari i ketij viti ka gëzuar shumë qytetarët kosvarë, te cilët patën rastin të lëvizin, të dalin jashta kufijve të vendit. Mijëra qytetarët nga Kosova, kryesisnt ata të papunë ikën nga vendi në fillim të janarit për vizita tek familjarët, qoftë në Zvicër apo në vendet tjera të BE-së. […]

Related posts

OBSH bën thirrje për ‘veprim të menjëhershëm’ kundër shurupeve të falsifikuara: Më shumë se 300 vdekje të fëmijëve

admin

Erdogan: Çanakalaja lajmëtare e pavarësisë së Turqisë

rezart morina

Zhduket një person në Fushë-Kosovë

admin