RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Mbyllet pjesërisht dhe me hapësira të kufizuara parkingu mbrapa Pallatit të Rinisë

mbyllet-pjeserisht-dhe-me-hapesira-te-kufizuara-parkingu-mbrapa-pallatit-te-rinise

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se nga sot, një pjesë e parkingut në rrugën “Dritan Hoxha”, më saktësisht mbrapa Pallatit të Rinisë, do të mbyllet përkohësisht.

Parkingu do të jetë i mbyllur deri më 13 gusht.

Komuna ka apeluar te qytetarët që parkingu do të operojë me hapësira të kufizuara.

“Udhëzohen qytetarët që në rast mungese të vendparkingjeve të kërkojnë hapësira në parkingjet alternative” thuhet mes të tjerash në njoftimin e Komunës.

Related posts

Policia izraelite nxjerr jashtë adhuruesit dhe zyrtarët nga Xhamia Al-Aksa

admin

Memli Krasniqi propozon Bedri Hamzën për Kryeministër

RTI

Mediat izraelite: Izraeli vendosi kushte për shkëmbimin e pengjeve dhe armëpushimit në Gaza

admin