RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vazhdojnë pritjet dhe kolonat në hyrje-daljet e Kosovës

vazhdojne-pritjet-dhe-kolonat-ne-hyrje-daljet-e-kosoves

Edhe mëngjesin e sotëm qytetarët janë duke u përballur me pritje dhe kolona në pikat kufitare në hyrje-daljet e Kosovës.

Shumica e bashkatdhetarëve tashmë kanë filluar të kthehen në vendet e tyre evropiane, ku ata jetojnë e veprojnë.

Njësoj sikurse ardhja e tyre, edhe tash me kthimin e tyre mërgimtarët janë duke u përballur me pritje e kolona në pikat kufitare.

Sipas të dhënave të fundit që Qendra e Menaxhimit Kufitar i ka përditësuar në 07:49, shihet se kolonë e pritje më të madhe ka në pikën kufitare Merdar në dalje të Kosovës.

Aty bashkatdhetarët janë duke pritur deri në një orë e gjysmë.

Pritje ka edhe në pikën kufitare Dheu i Bardhë. Sipas këtyre të dhënave, në këtë pikëkalim pritja është deri në 40 minuta dhe kolona arrin deri në 250 metra.

QMK-ja bën të ditur se nëpër të gjitha pikat e tjera kufitare si në hyrje, ashtu edhe në dalje të Kosovës pritja nuk është më e gjatë se pesë minuta.

Related posts

Prishtina hap konkurs plotësues për pranim të nxënësve në klasën e 10-të

admin

Osmani dhe Statovci për iftar në menzën e studentëve

RTI

Kreu i OKB-së: “Zemra më është thyer” që shumë muslimanë në Gaza dhe Sudan nuk mund të festojnë Bajramin

admin6