RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Meta: Protestat nuk do të ndalen deri në largimin përfundimtar të Ramës

meta:-protestat-nuk-do-te-ndalen-deri-ne-largimin-perfundimtar-te-rames

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta deklaroi se protestat dhe rezistenca qytetare nuk do të ndalet.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shpërndau një pjesë nga fjala e tij gjatë protestës së sotme të opozitës para Kuvendit, Meta theksoi se asgjë nuk do të ndalet deri në largimin përfundimtar të kryeministrit Edi Rama.

“Protestat nuk do të ndalen. Rezistenca qytetare e shqiptarëve nuk do të ndalet deri në largimin përfundimtar të Edi Ramës, deri në triumfin e pluralizmit politik, demokracisë dhe llogaridhënies”, shkroi Meta në Facebook.

Related posts

Rama: Rritje tjetër rrogash për zjarrfikësit, mësuesit e bluzat e bardha

admin

Izrael, sërish protesta kundër rregullores gjyqësore të qeverisë

rezart morina

Izraeli dhe Hamasi në luftime të ashpra rreth qytetit të Gazës

admin6