RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës ndriçohet me flamurin e Turqisë

ndertesa-e-qeverise-se-kosoves-ndricohet-me-flamurin-e-turqise

Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës sonte u ndriçua me flamurin e Turqisë.

Derisa sot kryeministri Albin Kurti, në mbledhje të Qeverisë tha se ndërtesa e Qeverisë së Kosovës do të marrë ngjyrat e flamurit turk në shenjë nderimi për të gjitha viktimat që humbën jetën nga tërmeti.

Përmes një njoftimi, Qeveria ka shkruar se luten për shëndetin e të lënduarve dhe i qëndrojnë pranë popullit dhe shtetit turk.

“Dita e sotme në Kosovë është ditë zie shtetërore. Në nder të viktimave të tërmetit shkatërrues, ndërtesa e Qeverisë sonte u ndriçua me flamurin e Turqisë. Lutemi për shëndetin e të lënduarve dhe i qëndrojmë pranë popullit dhe shtetit turk”, thuhet në postimin e Qeverisë në Facebook.

Related posts

Mbi 100 mijë të evakuuar në Pakistan si pasojë e përmbytjeve të ashpra

rezart morina

Gjermania nuk sheh bazë për negociata me presidentin rus Putin për çështjen e Ukrainës

admin

Kurti: Nuk do ketë zbrazje të Kosovës pas 1 janarit, ata shkojnë për t’u kthyer

wpuser