RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Në Speciale vazhdon gjykimi në rastin Thaçi dhe të tjerët

ne-speciale-vazhdon-gjykimi-ne-rastin-thaci-dhe-te-tjeret

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë edhe sot vazhdon gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve me dëshminë e dëshmitarit të ZPS-së.

Dje, në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, ka përfunduar seanca duke qenë gjatë tërë kohës në sesion të mbyllur për mediat dhe publikun.

Gjatës kësaj seance, dëshmitari i 16-të, me kodin 03879, ka vazhduar të përgjigjet në pyetjet e mbrojtjes së Selimit, konkretisht avokatit Geeoffrey Roberts. Dëshmitari i 16-të, ka filluar dëshminë ditën e hënë.

Ndryshe sipas kalendarit, sot dhe nesër pritet të mbahen seanca, ndërsa e premtja është pushim.

Related posts

Kandaja dyfishon ndihmën ushtarake për Ukrainës, Zelensky: Së bashku do të mposhtim rusët

admin

​Mësimi në disa shkolla të Prishtinës nisi me rinovime, kritika për zhurmë dhe pluhur

rezart morina

Rritja e çmimeve, Vetëvendosje prezanton rezolutën për mbrojtjen e furnizimit të produkteve themelore

admin