RTV AHIRETI
Lajme

Negociatat për postet kryesore të BE-së, Von der Leyen, Costa dhe Kallas drejt konfirmimit

negociatat-per-postet-kryesore-te-be-se,-von-der-leyen,-costa-dhe-kallas-drejt-konfirmimit

Gjashtë liderët e Bashkimit Evropian që veprojnë si negociatorë të partive kryesore të qendrës, kanë nënshkruar një marrëveshje paraprake për të ndarë postet kryesore të bllokut pas zgjedhjeve të qershorit. Sipas Politico, gjashtë liderët kanë rënë dakord që Ursula von der Leyen e Gjermanisë, António Costa i Portugalisë dhe Kaja Kallas e Estonisë, duhet të

Related posts

82 palestinezë të vrarë në Gaza në 24 orët e fundit, numri i të vdekurve shkon në 30.960

admin

Suedia u heq tabletat fëmijëve në shkolla: pengojnë formimin mendor

admin

Partia opozitare fiton zgjedhjet lokale në Turqi, The Guardian: Goditje e papritur ndaj qeverisë së Erdogan

admin