RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Një i vdekur nga plagosja në “Bon Vivant”, mbi dhjetë të plagosur

nje-i-vdekur-nga-plagosja-ne-“bon-vivant”,-mbi-dhjete-te-plagosur

Një person i cili kishte marrë plagë në të shënat e mbrëmbshme në një kafiteri të Prishtinës, “Bon Vivant”, ka ndërruar jetë.

Lajmin e ka konfirmuar shefi i repartit intensiv në QKUK, Shaqir Uka.

“Nga informacionet qe kam nga ekipa kujdestare e Mjekimit Intensiv, 1 pacient që ka marrë plagë nga plagosja e mbrëmshme pas intervenimit kirurgjik është sjell për trajtim të mëtutjeshëm në Mjekumin Intensiv. Pacienti në fjalë edhe përkundër të gjithë trajtimit kirurgjik dhe terapisë intensive nuk ka arritur të iu mbijetoj plagëve dhe ka ndërruar jetë në orët e hershme tē mëngjesit”, ka deklaruar Shaqiri.

Related posts

Lideri i puçit në Niger thotë se synon qeveri transitore

rezart morina

Erdoğan: Po punojmë ditë e natë për të lidhur gazin e zbuluar në Detin e Zi me sistemin tonë kombëtar

admin

Naim Murseli i kërkoi para borxh një efektivi amerikan disa ditë përpara vrasjes së Liridonës/ Efektivi: Shuma që më kërkoi hua përputhet me shumën që dyshohet se i dha vrasësit

admin