RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Një muaj paraburgim për ushtarin e FSK-së

nje-muaj-paraburgim-per-ushtarin-e-fsk-se

Gjykata Themelore në Ferizaj ka njoftuar se ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës së paraburgimit prej një muaji ndaj të pandehurit A.K, për shkak të dyshimit se i njëjti ka plagosur dy serbë me armë zjarri gjatë së premtes së kaluar.

Në komunikatë thuhet se “i pandehuri më 6 janar 2023, në një fshatë të Komunës së Shtërpcës, me dashje ka tentuar që t`i privoj nga jeta të dëmtuarit M.S. dhe S.S.

“Departamentit për Krime të Rënda, ka vlerësuar se ekziston dyshimi i bazuar mirë, se i pandehuri më 6 janar 2023, në një fshatë të Komunës së Shtërpcës, me dashje ka tentuar që t`i privoj nga jeta të dëmtuarit M.S. dhe S.S., në atë mënyrë që derisa ishte duke lëvizur me veturën e tij dhe me të arritur në hyrje të fshatit, vëren disa qytetar në skaj të rrugës dhe me qëllim që t`i largon, i njëjti bie borisë, në pamundësi që të lëviz tutje e ndal veturën dhe pas një mosmarrëveshje verbale të ndodhur aty për aty e nxjerr revolen dhe shtënë dy herë duke i goditur të dëmtuarit, e që si pasoj e këtyre goditjeve lëndime trupore pësojnë të dëmtuarit të cilët fillimisht dërgohen në Shtëpinë e Shëndetit në Shtërpcë, e më pas në Spitalin në Graçanicë.”, thuhet në komunikatë.

Kujtojmë se sot avokati i të dyshuarit, Naim Ferati, ka thënë se klienti i tij kishte qenë duke udhëtuar për në Brezovicë, kur vetura e tij ishte rrethuar nga një turmë e njerëzve që po festonin. Ai thotë se vetura e tij u sulmua me mjete të forta, dhe në tentim për të shmangur sulmin “ai kishte shkrepur me armë në tokë dhe në ajër”.

Related posts

49 alarme për bomba nëpër shkolla dhe kopshte

admin

​Një tjetër barrikadë ngrihet në drejtim të Zveçanit

admin

Temperaturat deri në minus 60 gradë Celsius në Rusi – VIDEO

admin