RTV AHIRETI
Lajme

Opozita shpall fitoren në Stamboll dhe Ankara! Reuters: Turqit dënuan partinë e Erdogan në zgjedhjet lokale

opozita-shpall-fitoren-ne-stamboll-dhe-ankara!-reuters:-turqit-denuan-partine-e-erdogan-ne-zgjedhjet-lokale

Turqit dënuan presidentin Recep Tayyip Erdogan dhe partinë e tij të dielën në zgjedhjet lokale mbarëkombëtare, të cilat rikonfirmuan opozitën si forcë politike dhe forcuan pozicionin e kryebashkiakut të Stambollit, Ekrem Imamoglu si rivalin kryesor të presidentit në të ardhmen. Me më shumë se gjysmën e votave të numëruara, zoti Imamoglu kryeson në garën për

Related posts

SHBA uron Turqinë për “zgjedhjet paqësore” të së dielës

rezart morina

Nëntë muaj pa qeveri, Iraku përballet me kaos

admin

Osmani për fjalimin e saj në KS të OKB-së: E kemi thënë të vërtetën

admin