RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Osmani uron Spanjën për marrjen e udhëheqësisë së presidencës së BE-së

osmani-uron-spanjen-per-marrjen-e-udheheqesise-se-presidences-se-be-se

Presidentja Vjosa Osmani, ka uruar Spanjën për marrjen e udhëheqësisë së presidencës së Bashkimit Evropian.

Ajo në një postim në Twitter ka thënë se pret që të vazhdojnë përpjekjet për ta sjellë Kosovën më afër BE’së gjatë kësaj kohe.

“Ndërsa Suedia përfundon Presidencën e Këshillit të BE-së, falënderoj @SëedishPM Ulf Kristersson për udhëheqjen dhe përkushtimin e tij për sigurinë dhe stabilitetin në Evropë. Presim të vazhdojmë përpjekjet tona për ta sjellë Kosovën më afër BE-së gjatë @eu2023es dhe i urojmë Spanjës një presidencë të suksesshme”, ka shkruar Osmani.

Spanja ka marrë sot udhëheqësinë e presidencës së Bashkimit Evropian, të cilën do ta mbajë deri në dhjetor të këtij viti.

Related posts

Gaboni hap kufijtë 3 ditë pas grushtit të shtetit

admin

​Ulet çmimi i naftës, por jo edhe i biletave të transportit publik

rezart morina

Ukraina pretendon se janë vrarë mbi 49 mijë ushtarë rusë në luftë

admin