RTV AHIRETI
Kuzhinë

Pa gluten: Sallatë quinoa me brokoli dhe kungullesha

pa-gluten:-sallate-quinoa-me-brokoli-dhe-kungullesha

Shoqëroni vaktet tuaja me këtë sallatë të shijshme dhe të shëndetshme, e cila është e pasur me vitamina

Përbërësit:

– 50 g quinoa;
– presh;
– brokoli,
– kungulleshë;
– vaj ulliri;
– majdanoz;
– ullinj;
– limon.

Përgatitja:

Zieni në avull 50 g kinoe të kuqe.

Bashkë me preshin fërgoni gjysmën e kungulleshës së grirë dhe 1 filxhan brokoli.

Shtoni kinoen e zier, pastaj vajin e ullirit, limonin, majdanozin e grirë dhe disa ullinj të grirë.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

The post Pa gluten: Sallatë quinoa me brokoli dhe kungullesha appeared first on Telegrafi.

Related posts

Receta për humus me ujë: Lyerje e shijshme për mëngjes

rezart morina

5 përdorime të majasë së bukës – Nga bukuria deri në kopshtari

admin

Supë me kocka: Për shkak të një gabimi, vitaminat dhe mineralet humbasin

rezart morina