RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Palestinë: Qindra kolonë sionistë përdhosin xhaminë al-Aksa

palestine:-qindra-kolone-sioniste-perdhosin-xhamine-al-aksa

Qindra kolonë ekstremistë hebrenj përdhosën Xhaminë Aksa në Jerusalemin e pushtuar nën mbrojtjen e rreptë të policisë të mërkurën në mëngjes dhe më vonë pasdite.

Të paktën 169 kolonë hynë në xhami në grupe të ndryshme përmes portës së saj Maghariba dhe vizituan oborret e saj nën rojen e policisë, sipas uebsajtit të al-Qastal News.

Gjatë turneve të tyre në vendin e shenjtë islamik, kolonët morën leksione nga rabinët rreth malit të pretenduar të tempullit dhe një numër prej tyre kryen lutjet talmudike në mënyrë provokative. /mesazhi

Related posts

SHBA, policia ndërhyn ndaj protestuesve armenë që u përpoqën të provokojnë konferencën për Turqinë

admin

Greqi, zjarret pyjore vazhdojnë prej 16 ditësh

rezart morina

Protestuesi ngjitet në bashkinë e Sheffield-it për të hequr flamurin izraelit – VIDEO

rezart morina