RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Policia e ndalon djalin e Vuçiqit, ia largon bluzën me mesazhe provokuese

policia-e-ndalon-djalin-e-vuciqit,-ia-largon-bluzen-me-mesazhe-provokuese

Sot gjatë ditës, Danilo Vuçiq, djali i presidentit të Serbisë, Aleksadar Vuçiq, ka marrë pjesë në festën e Vidovdanit, që këtë vit është mbajtur në Graçanicë.

Në këtë festë të serbëve, ai u pa me një mbishkrim nacionalist në bluzën e tij, ku shkruhej se “dorëzimi nuk është opsion”.

RTV Dukagjini ka publikuar një video, duke theksuar se Policia e Kosovës e ka ndaluar Danilo Vuçiqin gjatë kthimit për në Serbi.

Policia e Kosova në këtë rast ia ka larguar fanellën me mbishkrimin nacionalist.

Related posts

Tërmeti në Marok, më shumë se 300,000 njerëz të prekur

admin

Sulmet terroriste ndaj Policisë së Kosovës, pikat kufitare Bërnjak dhe Jarinjë vazhdojnë të jenë të mbyllura

rezart morina

Kryeministri irakian: Së shpejti me Turqinë do të vihen në zbatim projekte strategjike

rezart morina