RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Presidenti Erdoğan priti në takim kryeministrin pakistanez pas tërmeteve të fuqishme

presidenti-erdogan-priti-ne-takim-kryeministrin-pakistanez-pas-termeteve-te-fuqishme

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan priti kryeministrin pakistanez Shehbaz Sharif në kryeqytetin Ankara për bisedime, raporton Anadolu.

Sipas presidencës turke, Erdoğan dhe Sharif zhvilluan një takim me dyer të mbyllura në kompleksin presidencial.

Gjatë vizitës së tij në Turqi, Sharif do të vizitojë gjithashtu zonën e goditur nga tërmeti dhe do të bisedojë me ekipet pakistaneze të kërkim-shpëtimit të dërguara në zonë.

Sharif ishte ndër liderët botërorë që kishte folur me Erdoğan-in më 6 shkurt pasi dy tërmeteve të forta goditën Turqinë jugore, të cilët shkaktuan vdekjen e më shumë se 36.180 njerëzve.

Related posts

Kryeministri hungarez: Perëndimi është në favor të luftës Rusi-Ukrainë

admin

​Hovenier: Jemi krenarë që mbështesim Kosovën

rezart morina

Presidenti francez përballet me kritika nga opozita për thirrjen për bllokimin e mediave sociale

admin