RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Presidenti turk takon për bisedime homologun e tij iranian

presidenti-turk-takon-per-bisedime-homologun-e-tij-iranian

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur në takim në Ankara homologun e tij iranian, Ebrahim Raisi, raporton Anadolu.

Para takimit të tyre kokë më kokë, presidenti Erdoğan priti presidentin Raisi në një ceremoni zyrtare në pallatin presidencial në Ankara.

Më pas, dy liderët do të kryesojnë një takim të Këshillit të Bashkëpunimit të Nivelit të Lartë Turko-Iranian, do të marrin pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshje, si dhe do të flasin në një konferencë të përbashkët për media.

Related posts

Brigadat Qassam qëllojnë ushtarët dhe automjetet ushtarake izraelite

rezart morina

Kovaçevski në Lubjanë: Sllovenia gjithnjë ka qenë një mbështetës i fuqishëm dhe i zëshëm

rezart morina

Rinisin punimet në “Rrugën A”

admin