RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Qeveria miraton dy vendime, përfshirë atë ku përcaktohet vlera e koeficientit të pagave për sektorin publik

qeveria-miraton-dy-vendime,-perfshire-ate-ku-percaktohet-vlera-e-koeficientit-te-pagave-per-sektorin-publik

Qeveria ka mbajtur të martën mbledhjen e 122-të të saj në mënyrë elektronike, ku ka miratuar dy vendime.

Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit thuhet se njëri prej vendimeve që është marrë për ai për ndryshimin dhe plotësimin e Programit Legjislativ të Qeverisë së Republikës së Kosovës për vitin 2023, ku me propozimin e Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve është përfshirë në Programin Legjislativ për vitin 2023 edhe Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit Nr. 08/L-193 mbi Ndarjet Buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për Vitin 2023.

Në këtë vendim përfshihet edhe përcaktimi i vlerës së koeficientit të pagave për sektorin publik.

Gjithashtu është marrë edhe vendimi për aprovimin e Programit për Reforma në Ekonomi 2023-2025.

Këto vendime tashmë pritet të dërgohen në Kuvendin e Kosovës për t’u miratuar nga deputetët dhe më pas për t’u dekretuar nga Presidentja e Kosovës.

Related posts

Këshilli i Sigurimit i OKB-së referon kërkesën për anëtarësim të Palestinës në komitetit përkatës

rezart morina

Gaza, rritet në 26.751 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite

admin6

Ushtria izraelite vret 16 vjeçarin palestinez në Bregun Perëndimor

admin