RTV AHIRETI
FeaturedLajmeLajmetShqipëri

Rama: Nga sot deti i Shqipërisë do të përdoret nga Kosova edhe për tregti

rama:-nga-sot-deti-i-shqiperise-do-te-perdoret-nga-kosova-edhe-per-tregti

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë për Kosovën.

Përmes një postimi në Facebook, Rama shkruan se nga sot deti i Shqipërisë nuk do të jetë më i Kosovës vetëm për turizëm, por edhe për tregti.

“Ja ku ka nisur edhe zhdoganimi në Portin e Durrësit për mallrat me destinacion Kosovën dhe deti ynë nuk është më edhe i Kosovës veç për turizëm, po është edhe i Kosovës për tregti”, ka shkruar Rama duke përçuar edhe mesazhet “jemi një”, “të bashkuar e jo të ndarë”, etj.

Related posts

Maqedoni e Veriut, falet namazi i xhenazes në mungesë për viktimat e tërmetit në Turqi

rezart morina

Kreu i Inteligjencës së Brendshme Izraelite viziton Kajron për të zbutur “krizën Izrael-Egjipt”

admin

Tërmet në Shqipëri

admin