RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Shkon në 22 numri i të vdekurve në Ukrainë nga sulmi rus në stacionin e trenit

shkon-ne-22-numri-i-te-vdekurve-ne-ukraine-nga-sulmi-rus-ne-stacionin-e-trenit

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka thënë se ka shkuar në 22 numri i të vdekurve në Ukrainë nga sulmi rus në stacionin e trenit në rajonin e Dnipropetrovsk.

Sipas tij, rreth 50 persona të tjerë janë plagosur. Ai tha se vagonët e trenave u goditën në stacionin Chaplyne, rreth 110 kilometra në perëndim të Donetskut në Ukrainën lindore.

Ai shtoi se shërbimet e urgjencës ishin në vendngjarje, por se numri i viktimave mund të rritet.

Rusia nuk ka dhënë ndonjë deklaratë mbi sulmin e supozuar, i cili ndodhi në Ditën e Pavarësisë së Ukrainës dhe në gjashtëmujorin e pushtimit të Moskës, shkruan BBC, transmeton KlanKosova.tv.

Related posts

Zjarr i madh në Katar, pranë një vendgrumbulli të tifozëve – VIDEO

admin

Drejtori i përgjithshëm i IAEA do të udhëtojë në Moskë për të diskutuar sigurinë bërthamore

admin

OJQ-të në Danimarkë do të ngrenë padi kundër qeverisë për ndalimin e eksportit të armëve për Izraelin

admin6