RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Shtëpia e Bardhë: Nëse Kina propozon armëpushim, Kievi ta refuzojë – VIDEO

shtepia-e-bardhe:-nese-kina-propozon-armepushim,-kievi-ta-refuzoje-–-video

Nëse Kina bën thirrje për një armëpushim gjatë vizitës së Xi në Moskë, Kievi duhet ta refuzojë atë, deklaroi zëdhënësi i Këshillit të Sigurisë Kombëtare John Kirby për CNN.

”Në thelb do të ratifikonte atë që (rusët) ishin në gjendje të pushtonin brenda Ukrainës dhe do t’u jepte atyre kohë dhe mundësi. për t’u përgatitur”, deklaroi zëdhënësi John Kirby.

Related posts

Kabineti i luftës i Izraelit diskuton mundësinë e zgjatjes së armëpushimit

wpuser

Koreja e Veriut: Lëshimi i raketës kishte qëllim të “trembte armiqtë”

rezart morina

Vuçiqi informon partinë për dorëheqje, shkak pretendohet të jenë “presionet” e Perëndimit për Kosovën

admin