RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Sulmet ndaj gazetarëve palestinezë në Bregun Perëndimor në rritje

sulmet-ndaj-gazetareve-palestineze-ne-bregun-perendimor-ne-rritje

Sulmet ndaj punonjësve të medias në Bregun Perëndimor të pushtuar janë në rritje, thotë Omar Nazzal, nënkryetari i Unionit të Gazetarëve Palestinez.

“Gazetarët nuk janë në gjendje të lëvizin brenda Bregut Perëndimor dhe midis Bregut Perëndimor dhe Jerusalemit për shkak të kufizimeve izraelite,” tha ai.

Gazetarët gjithashtu janë penguar të bëjnë punën e tyre, “të gjitha këto janë kryer nga autoritetet izraelite për t’i ndaluar ata që t’i tregojnë botës krimet që po kryhen kundër palestinezëve”, shtoi Nazzal. /mesazhi

Related posts

Palestinezët vajtojnë ‘të ardhmen e futbollit’ që u qëllua nga një snajper izraelit

admin

Suedi, mbështetësit e organizatës terroriste YPG/PKK zhvillojnë protestë kundër Turqisë

admin

Procesi i Berlinit mbahet sot, Kosova pritet të nënshkruaj tri marrëveshje

admin