RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Të shtëna me armë zjarri në aeroport në Australi, arrestohet autori

te-shtena-me-arme-zjarri-ne-aeroport-ne-australi,-arrestohet-autori

Aeroporti në kryeqytetin e Australisë, Canberra u evakuua sot pasi një person i armatosur hapi zjarr, sipas raportimeve të medieve.

Sipas këtyre burimeve, autori është arrestuar nga policia dhe deri më tani nuk ka informacione për të lënduar.

Policia nuk ka komentuar deri më tani dhe tha se së shpejti do të dalë me një deklaratë.

Videot e postuara në mediat sociale tregojnë oficerët që ndalojnë një burrë brenda aeroportit teksa udhëtarët e shikojnë. Njerëzit janë mbledhur edhe jashtë aeroportit pasi u evakuua. /abcnews

Related posts

Australia Perëndimore shfuqizon ligjin e “Trashëgimisë Kulturore të Aborigjenëve”, që ishte në fuqi vetëm 5 javë

admin

Pistorius: Gjermania do të dorëzojë 64 raketa të tjera ”Patriot” në Ukrainë

rezart morina

Prokuroria Speciale nis hetimet për zhdukjen e mostrave të Astrit Deharit

admin