RTV AHIRETI
FeaturedLajmeLajmetShqipëri

Tragjedia në liqenin e Banjës, gjenden katër trupat e pajetë të familjes Zogu

tragjedia-ne-liqenin-e-banjes,-gjenden-kater-trupat-e-pajete-te-familjes-zogu

Janë gjetur trupat e katë viktimave të familjes Zogu që humbën jetën pasditen e sotme në liqenin e Banjës.

Viktimat janë Gazment Zogu, 46-vjeç, dy djemtë e tij 14 dhe 19-vjeç si dhe nipi 20-vjeçar Melis Zogu të gjithë nga fshati Cingar.

Polumbarët e RENEA-s si dhe banorë të zonës ishin në kërkim të trupave, që nga njoftimi se katër personat u shpallën të mbytur.

Sipas deklarimeve të dhëna nga ana e familjarëve ata kishin ndaluar në fshatin Drizë dhe u futën në liqen për t’u larë. Por më pas ata nuk dolën më nga uji.

Buzë liqenit policia gjeti dy motoçikleta, tre celularë dhe rrobat e trupit të katër pjesëtareve të familjes Zogu.

Related posts

6.5 milionë euro mbështetje nga BE, presidentja: Sundimi i ligjit nuk është prioritet vetëm të letër

admin

Lirohet nga burgu Gani Geci, i akuzuar për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit

admin6

Paralajmërimi, Italia jep alarmin portokalli për valën e të nxehtit në 14 qytete

admin