RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vërshojnë mërgimtarët në drejtim të Kosovës: 59 aeroplanë ateruan vetëm sot

vershojne-mergimtaret-ne-drejtim-te-kosoves:-59-aeroplane-ateruan-vetem-sot

Agjencia e Nagivimit të Kontrollit Ajror me një komunikatë për media kanë njoftuar se vetëm gjatë ditës së sotme kanë patur 59 fluturime.

Ata iu kanë uruar mirëseardhje, shkruan lajmi.net.

‘’Nē kētē ditē vere, 59 fluturime… Për ne, 118 ardhje – vajtje. Mirësevini dhe Rrugë tē Mbarë!’’, thuhet në njoftim e ASHNA.

Ky numër i ardhjes së aeroplanëve sot është thuajse dyfish më i madh se dje që kishin arritur 37 aeroplanë.

Ardhjet nga Gjermania, Zvicra e Turqia e dominojnë numrin e aterimeve deri më tani në aeroportin “Adem Jashari”.

Related posts

Këshilli i Sigurisë Kombëtare turke ‘dënon ashpër sulmet e tmerrshme ndaj Kuranit’

admin

Kuvendi mbanë një minut heshtje për mjekun Ali Iljazi nga Gjakova

admin

Rritet në 32.333 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite

RTI