RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Zyrtari libian hedh poshtë fajin për katastrofën e përmbytjeve

zyrtari-libian-hedh-poshte-fajin-per-katastrofen-e-permbytjeve

Një zyrtar në Libinë lindore ka mohuar pretendimet se shumë prej atyre që u vranë në përmbytjet shkatërruese fundjavën e kaluar u ishte thënë të qëndronin në shtëpitë e tyre.

Othman Abdul Jalil, një zëdhënës i qeverisë me bazë në Bengazi, i tha BBC-së se ushtarët paralajmëruan njerëzit në qytetin e Derna që të largoheshin.

Ai mohoi që njerëzve u ishte thënë të mos evakuoheshin, por pranoi se disa mund të kenë ndjerë se kërcënimi ishte ekzagjeruar. /mesazhi

Related posts

Presidenti Erdoğan namazin e Fitër Bajramit e fali në Xhaminë Ajasofja

rezart morina

SHBA: Yellen, çmimi i karburantit mund të rritet gjatë dimrit

admin

Forcat e Armatosura Turke përfshijnë në inventarin e tyre sistemin kundër kërcënimit nga mini-dronët

admin