RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Forcat izraelite vrasin një palestinez në Bregun Perëndimor

forcat-izraelite-vrasin-nje-palestinez-ne-bregun-perendimor

Një palestinez është vrarë gjatë bastisjes që forcat izraelite kryen në Bregun Perëndimor nën pushtim, transmeton Anadolu.

Në një deklaratë nga Ministria palestineze e Shëndetësisë thuhet se ushtria izraelite kreu bastisje në qytezën Zuvata në qytetin Nablus në veri të Bregut Perëndimor.

Gjatë bastisjes, ushtarët izraelitë vranë palestinezin 27 vjeçar Emir Halife.

Ndërkohë nga ushtria izraelite nuk është dhënë ndonjë deklaratë lidhur me ngjarjen.

Emir Halife

Related posts

Të gjitha vendimet që i mori sot Qeveria e Kosovës

rezart morina

Projektligji për Inspektoratin nxit debat mes ministres Hajdari e deputetëve opozitarë

RTI

Biden po finalizon planet për ashpërsimin e masave në kufi me Meksikën

admin