RTV AHIRETI
Shëndetësi

Harrojini lotët, 3 truke të zgjuara për të copëtuar qepët pa qarë!

harrojini-lotet,-3-truke-te-zgjuara-per-te-copetuar-qepet-pa-qare!

Të gjithë e dimë se prerja e qepëve mund të jetë një përvojë e mundimshme dhe irrituese që shpesh çon në lot.

Pavarësisht se sa të aftë jemi në kuzhinë, është sfiduese të presësh qoftë edhe një qepë pa përfunduar në lot.

Megjithatë, ka disa truke që mund të na ndihmojnë të presim qepët pa qarë.

Një zgjidhje është të spërkatni dërrasën e prerjes dhe thikën me lëng limoni.

Një mënyrë tjetër është të vendosni qepën në frigorifer për 15 minuta para se të planifikoni ta prisni dhe e treta është të pastroni qepën dhe ta zhysni në ujë për 15 minuta.

Një nga këto tre zgjidhje me siguri do të funksionojë dhe do të kënaqeni duke përgatitur drekën pa lot.

Related posts

7 ushqimet më të mira për të pasur një lëkurë që shkëlqen, sipas dietologes

admin

Quhet ari i kuq, kjo është erëza më e shtrenjtë në botë që rritet edhe në Shqipëri

admin

​Më në fund përgjigjja: A është më mirë të ushtroni para apo pas mëngjesit?

admin