RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ish-kancelarja gjermane Angela Merkel fiton çmimin e OKB-së për refugjatët

ish-kancelarja-gjermane-angela-merkel-fiton-cmimin-e-okb-se-per-refugjatet

Ish-kancelarja gjermane Angela Merkel ka fituar çmimin prestigjioz Nansen të agjencisë së refugjatëve të Kombeve të Bashkuara.

Ajo ka marrë vlerësime për vendosmërinë e saj për të mbrojtur azilkërkuesit gjatë kohës që ishte në detyrë.

Related posts

Finlanda nuk do ta klasifikojë COVID-19 si “sëmundje të rrezikshme infektive”

rezart morina

Greqi, zhytësit nxjerrin 5 trupa nga anija me emigrantë që u fundos

rezart morina

Turqia dhe Katari përsërisin dënimin e provokimeve izraelite në Xhaminë Al-Aksa

admin