RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

PDK kërkon zgjedhje të parakohshme sa më parë

pdk-kerkon-zgjedhje-te-parakohshme-sa-me-pare

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka thënë se qeveria aktuale nuk e përfaqëson vullnetin e qytetarëve të Kosovës.

Sipas Krasniqit, qeveria aktuale nuk i mbron interesat e shtetit.

“Zgjedhjet e reja dhe rikthimi i mandatit tek qytetarët janë e vetmja zgjidhje përpara. Sa më parë, aq më mirë – edhe për shtetin edhe për qytetarët”, ka shkruar ndër të tjera Krasniqi.

Related posts

Mijëra njerëz i bashkohen tubimit masiv antiqeveritar në Gjeorgji

admin

Scholz: Rumania t’i bashkohet zonës Shengen këtë vit

admin

Juria e shpall fajtor/ Donald Trump, ish-Presidenti i parë amerikan që dënohet për vepra penale

admin