RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Taravari: Kurti i mirëseardhur në të gjitha komunat dhe trojet shqiptare

taravari:-kurti-i-mireseardhur-ne-te-gjitha-komunat-dhe-trojet-shqiptare

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe drejtues i Gostivarit, Arben Taravari thotë se kallëzimet penale për kryetarët e Tetovës, Bilall Kasamin dhe atë të Çairit, Visar Ganiun, për pritjen e Albin Kurtit janë të panevojshme dhe vetëm faktorizojnë dy politikanët e gjobitur.

“Mendoj se nuk kishte nevojë aspak. Nuk e di nëse ishte e qëllimshme për t’i faktorizuar. Në këtë mënyrë vetëm faktorizohen politikisht. Unë mendoj se s’ka as vepër, as asgjë tjetër për t’i thirrur në stacionet policore dhe mendoj se është e tepruar”, tha Taravari.

Taravari, ka komentuar për gazetën “Lajm”, vizitën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në Shkup dhe Tetovë. Ai ka thënë se, Kurti është i mirëseardhur në të gjitha komunat shqiptare të Maqedonisë së Veriut dhe jo vetëm.

“Është i mirëseardhur çdokund. Mendoj se Kurti dhe Rama janë të mirëseardhur në të gjitha trojet shqiptare. E kam thënë edhe para disa ditëve, është normale ai e zgjedh agjendën e vet, ai është kryeministër i Kosovës dhe kudo që të shkojë, do të pritet në mënyrë të ngjashëm.

Related posts

Azerbajxhani mobilizon të gjitha mundësitë, pas shpërthimit dhe zjarrit në Karabak

admin

Francë, në vitin 2022 çdo 12 minuta është raportuar për një fëmijë të zhdukur

rezart morina

“Izraeli do të dërgojë delegacion në Katar për shkëmbimin e pengjeve”

admin6